Bugun...O Bölgede Gayrimenkul Fiyatları Yükseldi!

Tarih: 27-11-2015 17:23:07 + -


İstanbul'da gayrimenkul sektörü son 10 yılda, ulaşım olanaklarının artması, gerçekleşen ve planlanan kamu ve özel yatırımlar ile büyük bir gelişim gösterdi.


O Bölgede Gayrimenkul Fiyatları Yükseldi!

Türkiye'de gayrimenkul sektörünün kalbi niteliğinde olan İstanbul'da son 10 yılda, gayrimenkul piyasası gerçekleşen ve planlanan kamu ve özel yatırımlar ile büyük bir gelişim gösterdi. Özellikle ulaşım bağlantılarının güçlendirilmesi, ihtiyacı karşılamak için yeni bölgelerin yaşam alanlarına açılması, kentsel dönüşüm projelerinin hayat geçirilmesi gayrimenkul yatırımlarının artışına katkı sağladı.
Ulaşım fiyatları iki katına çıkardı
3. havalimanı, Marmaray, 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu vb. projelerle birlikte İstanbul'da bazı bölgelerde fiyatların yaklaşık iki katına çıktığı görüldü. Bu gelişimden Avrupa Yakası'nın Anadolu Yakası'na göre daha öncelikli olarak ve daha fazla etkilendiği görülüyor. Avrupa Yakası'nda hem merkezi konumu hem de gelişmeye açık alanları ile ön plana çıkan ve bu bağlamda yatırımların gerçekleştiği bölgelerden biri de Maslak-Seyrantepe-Kağıthane bölgesi oldu.
Maslak-Seyrantepe-Kağıthane
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile İstanbul Çevre Yolu'nun hemen yanında gözde bir mevki olarak değerlendirilen Maslak-Seyrantepe-Kağıthane bölgesi hem konut hem de ofis projelerinin ve kapsamlı karma projelerinin yükseldiği bir lokasyon konumunda. Bölgenin bir bütün olarak kalkındığını kaydeden TSKB Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Seda Güler, Maslak Seyrantepe-Kağıthane gayrimenkul piyasasındaki değişimi şöyle anlattı:
ARSA FİYATLARI: Kağıthane bölgesinde yüzde 50 artışla metrekare bazında 1500 dolara çıktı. Maslak'ta ise 1.500 dolardan el değiştiren metrekare birim fiyatı 2 bin 500 mertebelerine yükseldi. Seyrantepe'de metrekare bazında birkaç yıl önce bin dolar olan arsa fiyatlan şimdilerde 2 bin 250 dolar seviyesinde çıktı.
KONUT FİYATLARI: Bölgede arsa fiyatları ile birlikte konut fiyatları da yükselen bir ivme gösterdi: Kağıthane'de nitelikli projelerde metrekaresi 2 bin 500 dolar, Maslak'ta 5 bin dolar, Seyrantepe'de 6 bin dolar mertebelerine kadar fiyatları yükseldi.
OFİS FİYATLARI: Maslak-Kağıthane-Seyrantepe bölgesinde ofislerde en fazla yükselişi Kağıthane bölgesi gösterdi. Nitelikli projelerde ofis satış fiyatlan metrekare 3 bin dolar, kiralamalarda ise 15 dolar mertebelerine kadar çıktı. Maslak ve Seyrantepe bölgelerindeki yeni projelerde ofis fiyatları metrekarede 5 bin - 6 bin dolar değerlerine kadar yükseldi. Bu bölgelerde kiralamalar ise Seyrantepe bölgesinde metrekarede 25 dolar, Maslak bölgesinde ise 30 dolar seviyesini gördü.
Editör: Bahar Karaman

Bu haber 680 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EMLAK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI