Bugun...Mükemmellikte süreklilik ödülü İGDAŞ'ın oldu

Tarih: 20-11-2015 17:23:13 + -


Türkiye Kalite Derneği tarafından 24'üncüsü düzenlenen Kalite Kongresi'nde İGDAŞ, 'Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü'nün sahibi oldu.


Mükemmellikte süreklilik ödülü İGDAŞ'ın oldu

İstanbul’un havasını temizlemek amacıyla 29 yıl önce kurulan ve kentin tamamına doğalgaz dağıtımını gerçekleştiren İGDAŞ, kalite yolculuğunda gösterdiği başarıyı 'Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü' ile zirveye taşıdı. 1998 yılında Ulusal Kalite Hareketi’ni Türkiye’de başlatan KalDer tarafından 17-18 Kasım tarihlerinde düzenlenen ve Istanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr.Hayri Baraçlı’nın da hazır bulunduğu Türkiye Mükemmellik Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu. İGDAŞ, 'Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü'ne layık görülen kurum oldu.

İGDAŞ 2011'de Büyük Ölçekli İşletmeler Kategorisinde Büyük Ödülü almıştı. İGDAŞ'tan sonra bu yıla kadar Büyük Ödül'e layık bulunan başka bir kurum olmadı. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü’ne en az 3 yıl önce büyük ödül alan kurum ve kuruluşlar başvurabiliyor.
Kuruluşların başarı ve kazanımlarının kalıcılığını,  mükemmellik yolculuklarındaki sürekliliğini ödüllendirmek amacıyla verilen Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü'nü alan İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik şöyle konuştu:

“2011 yılında Büyük İşletmeler kategorisinde aldığımız Kalder Ulusal Kalite Büyük Ödülü, bugün Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü ile perçinleniyor. Azimle ve kararlılıkla uyguladığımız İGDAŞ Entegre Yönetim Sistemi sayesinde kalite standartlarımız her geçen yıl yükselmeye devam ediyor... Bugün tüm Türkiye’de toplam 10 milyon doğalgaz abonesi var bunun 6 milyonu İstanbul’da. Aldığımız bu ödülde İstanbul'daki her bir abonemizin katkısı var. Bu ödülle mükemmelliğe yolculuğumuz hız kesmeden sürecek. Hedefimiz İstanbul için çıtayı her daim daha da yükseltmek.''

Bugün İstanbul’da 17 bin kilometreye ulaşan boru hattıyla yaklaşık 6 milyon aboneye güvenli ve sürekli doğalgaz dağıtımı gerçekleştirildiğini, İstanbul’un altındaki toplam doğalgaz boru hattının uzunluğunun, Edirne’den Kars’a dokuz defa gidiş mesafesine eşit olduğunu söyleyen Çevik, ''Bu ödül İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ’ın kalite yolculuğunda göstermiş olduğu başarının kanıtıdır. İstanbul’da yaptığımız çalışmalarla, oluşturduğumuz yüksek kalite standartlarıyla tüm Türkiye için hem öncü hem de örnek kurum olduk. İGDAŞ, bugün İstanbul’un, dünyanın en temiz havasına sahip şehirlerden biri olmasını sağlamakla kalmadı, ortaya koyduğu yönetim uygulamalarıyla ve hizmet anlayışıyla da kalite yolculuğunda önemli başarılara imza attı. Bu başarılarda en büyük pay sahibi olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a bugüne kadar bizden desteklerini esirgemediği için şükranlarımı sunuyorum. 

Çalışmalarımızı aynı mükemmellikte yürüterek, abonelerimizi yeni uygulamalar, yeni teknolojilerle tanıştırmaya devam edeceğiz” dedi. 

 
Bu haber 764 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TELEVİZYON Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI