Bugun...İş arıyorsan doğru yerdesin...

Tarih: 03-03-2016 17:39:18 + -


890 BİN KİŞİYİ ÖZEL SEKTÖRDE İŞE YERLEŞTİRDİK.


İş arıyorsan doğru yerdesin...

Antalya Valiliği himayesinde, İŞKUR tarafından Antalya Cam Piramit  Fuar Alanı'nda "ANİF-2016  Antalya İş Fırsatları Zirvesi düzenlendi.

İş imkanları, meslek edinme olanakları, girişimcilik, mesleki  eğitimler, çalışma hayatı gibi konularda işsizleri bilgilendirmek ve kentin  turizm, sağlık, sanayi, tarım, eğitim, insan kaynakları ve hizmet sektörlerinin  önde gelen iş yerlerini, aradıkları iş gücü ile buluşturmak amacıyla düzenlenen  fuara, 125 firma katıldı.

İş fırsatları zirvesinde, İŞKUR iş ve meslek danışmanları tarafından,  zirveye gelen iş arayanlarla birebir danışmanlık görüşmeleri yapılarak, iş gücü  ihtiyacı bulunan işletmelerle yüz yüze iş görüşmesi yapmaları sağlanıyor.

İŞKUR Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Mehmet Kurt, açılışta yaptığı  konuşmada, işsizliğin sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın en önemli  sorunlarından biri olduğunu söyledi.

Küresel ölçekte yaşanan krizlerle beraber en gelişmiş ülkelerde dahi  milyonlarca insanın işsiz kaldığını dile getiren Kurt, "Küresel ekonomik krize  rağmen son dönemde alınan reform niteliğinde tedbirlerle ekonomimiz büyümeye  devam etmekte, bu nedenle krizden en az etkilenen ülkelerin başında gelmekteyiz.  Dünyada işsizlik sayısı 202 milyona ulaşmıştır, önümüzdeki dört yıl içerisinde bu  rakamın 215 milyona ulaşması beklenmektedir" diye konuştu.

"890 BİN KİŞİYİ ÖZEL SEKTÖRDE İŞE YERLEŞTİRDİK"

Türkiye'de iş gücüne katılım oranının yüzde 46,9'dan yüzde 51,2'ye  ulaştığını anlatan Kurt, istihdamın ise 21 milyondan 26 milyona çıktığını  vurguladı.  Kurt, en temel problemlerden biri olan ve 2002'de yüzde 52 olan kayıt  dışı istihdam oranın bugün itibarıyla yüzde 32,6'ya gerilediğine işaret etti.

Geçen yıl 890 bin kişiyi özel sektörde işe yerleştirdiklerini belirten  Kurt, İŞKUR olarak geçen yıl 3 milyon 379 bin kişiye işe ve mesleğe yönelme  konusunda profesyonel yardım yapıldığını anlattı.

"GEÇEN YILKİ FUARDA 12 BİN 170 KİŞİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ"

Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk de geçen yıl düzenlenen  ve üç ay süren istihdam fuarında 12 bin 170 kişinin arzuladıkları işlere  yerleştirildiğini ve fuarın amacına ulaştığını kaydetti.

Turizm işletmelerinin çalıştırmak istediği nitelikli personeli  bulmakta zorlandığını belirten Kurt, doğru insanın doğru işe yerleştirilmesi  politikasının istihdam fuarı sayesinde gerçekleşeceğini bildirdi.

 İŞKUR İl Müdürü Veli Tekkanat ise iş gücü piyasa aktörleriyle hareket  edip, nitelikli yeni bir açılıma hazırlandıklarını söyledi. Tekkanat, öğrenciler,  kadınlar, kendi işlerini kurmak isteyenler ve dezavantajlı gruplar için  faaliyetlerini sürdüreceklerini kaydetti.

 Konuşmaların ardından, 3 gün sürecek fuarın açılışı gerçekleştirildi.   
Editör: onur akbarlas

Bu haber 778 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI