Bugun...Fenerbahçe'den neden ayrıldığını açıkladı

Tarih: 01-03-2016 11:32:40 + -


Yetenekli olabilirsiniz ama mücadele, istek ve hırs olmadığı sürece olmaz.


Fenerbahçe'den neden ayrıldığını açıkladı

Millî Takım bilincini, o armanın verdiği duyguyu hissederek orada olursanız, biz zaten yetenekliyiz, daha da keyif alır, keyif veririz. Zaten hocamız millîlik bilincini oyuncusuna her zaman yansıtır. O bilinçle gittiğimiz sürece mutlaka bir şeyler başarırız diye düşünüyorum.

Almanya maçı için stada geldiğimizde teypte mehter marşı çalmaya başladım ve ben önde arkadaşlar arkada soyunma odasına yürüdük. Koridorlar mehter marşıyla inliyordu. Koltuk değnekleriyle yürüyen Servet bile o kadar gaza gelmişti ki, “Ben de oynarım” diyordu. 

Fatih Hocayı anlatırken hep egosundan bahsederler; ben o egonun karşısındakini ezme adına değil, hep daha fazla başarılı olma adına kullanıldığını gördüm. Hoca bunu çok iyi başarabilen bir insan. Bu anlamda hepimize de örnek olmuştur. Oyunculara önce Millî Takım duygusunu aşılar. 

Takım olabilmek çok önemli. Sadece hoca-futbolcu ilişkisi de değil; orada malzemecisinden, otobüs şoförüne, doktorundan masörüne kadar herkes birbirine sahip çıkıyordu. Biz o yeteneğe sahibiz. Biraz akıllı olup mücadelemizi gösterdiğimizde başarı mutlaka geliyor.

İçgüdüsel olarak kaleye geçeceğimi hissettim ve hocaya işaret ettim. Hocam da “Tamam, devam et” dedi ve geçtim. Ama geçer geçmez kale bana dört-beş katı büyüklüğünde göründü. Hemen ellerimi açıp dua etmeye başladım. O üç dakikalık bölüm bana 30 dakika gibi geldi. 

Önemli olan kadro geçişlerini doğru yapabilmek. Millî Takım heyecanını kaybetmeden, Millî Takım formasını giydiğinizde onu hissettiğiniz zaman bu geçişlerde kimin geldiği önemli değil. Önemli olan şu; Millî Takım’a geldiğinizde o formayı, o armayı hissetmek gerekiyor. 

Yetenekli olabilirsiniz ama mücadele, istek ve hırs olmadığı sürece olmaz. Bir de Fatih Hoca “Bunların hepsi olsun, ayrıca oynadığınız oyundan da keyif alın” der. Bütün bunların birleşmesi önemli. Ama en önemlisi mücadeleyi ve hırsı hiç bırakmamak. Yeterli gördüğümüz an kaybederiz. 

Arda’nın takımında oynamadan gelip maçların son dakikalarında yerlerde sürünecek halde mücadele etmesi her şeyin en güzel özeti aslında. Futbol kalitesi zaten tartışılmaz. “Ben Millî Takım’a geliyorum ve her şeyimi vereceğim” düşüncesiyle geldiği için de orada olması bile diğer arkadaşlarına güç veriyor. 

İngiltere’de yaşadıklarımla her anlamda kendimi değiştirdim. Bunu sadece futbol olarak düşünmeyin. Yaşam anlamında da kendimi değiştirdim. Hayata bakış açınız değişiyor. Sokaktaki hayvana bile bakışınız değişiyor. Buradaki psikoloji ise çok başka. Hep başarılı olacaksınız. Böyle bir dünya yok.
Editör: onur akbarlas

Bu haber 1151 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI